BÉKE UTCAI SZÉKHELY ÓVODA
Tiszakécske, Béke u. 147.
Tel: 76/542-069, 76/542-070
E-mail: varosiovodak@tiszakecske.hu
Intézményvezető: Kallóné Mezei Szilvia (közoktatásvezetői szakvizsgázott mesterpedagógus)
Intézményvezető helyettes: Antalné Szűszabó Katalin
Óvodatitkár: Dombi Istvánné
Óvodapedagógusok:
- Baráth Istvánné
- Karaszné Nagy Éva (közművelődési szakember, felsőfokú játékházvezető, C kategóriás báboktató)
- Kovács-Madari Patrícia (nyelv- és beszédfejlesztő szakvizsgázott óvodapedagógus)
- Kissné Tóth Klára (fejlesztő és mentor szakvizsgázott óvodapedagógus)
- Pásztor Réka
- Szőkéné Pekár Ágnes
- Tekes Zsuzsanna (gyógypedagógus)
Pedagógiai asszisztensek:
- Sipos Beatrix
Dajkák:
- Dókáné Balla Ildikó
- Döme Zoltánné
- Lengyel Pálné
- Somodi Jánosné
A Béke Utcai Óvoda és Bölcsőde székhely óvoda a város központjában található. Az intézményvezető ebben az óvodában látja el vezetői teendőit. Óvodánkban, négy csoportban száz gyermek elhelyezésére van lehetőség. Csoportszobáink jól felszereltek, játékeszközeink a gyermekek sokoldalú fejlesztését szolgálják. Tágas udvarunkos mozgásra ad beállítást, ami jól szolgálja a gyermekek mozgásfejlődésének optimális változatát. Az óvodai nevelő- oktató munkát 9 fő óvodapedagógus, 4 dajka és egy pedagógiai asszisztens látja el. Nevelőtestületünk elkötelezett a gyermeki személyiség elfogadására, tiszteletére, megbecsülésére. Pedagógiai hitvallásunk arra kötelez minket, hogy folyamatosan megújuljunk, képezzük magunkat, ezt tükrözi a szakvizsgázott pedagógusok száma: 4 fő (nyelv és beszédfejlesztő, báb és drámajáték, mentálhigiéné, mentor szakirányok) 1 fő óvodapedagógusunk gyógypedagógiai végzettséggel rendelkezik az intézményvezető pedig mesterpedagógusi fokozatot ért el. A környezeti nevelés mellett kiemelt figyelmet fordítunk a mesére és a zenei nevelés sokoldalú megvalósítására. Ezt segíti a Városi Zeneiskolával való szoros kapcsolati rendszerünk.
Innovatív tevékenységeink:
A gyermeki személyiség sokoldalú fejlesztésének leghatékonyabb eszköze a mese, ezért nevelőtestületünk fontosnak tartja a mese változatos feldolgozását bábozással, dramatizálással, drámajátékkal, interaktív meséléssel, meseprojektekkel.,, Mesevilág” színjátszó csoportunknak minden óvodapedagógus tagja, amatőr színjátszásunk emeli az óvodai és intézményei rendezvényeink színvonalát. A meseanyagok feldolgozásához szaktudással, erre irányuló szakvizsgával rendelkező munkatársaink adnak segítséget. Eszköztárunk mennyiségileg és minőségileg is kiemelkedő.
A természet megismerésére, szeretetére, értékeink megóvására, a környezettudatos gondolkodás és magatartás kialakítására, a hagyományaink tiszteletére nagy hangsúlyt fektetünk. Célunk, hogy gyermekeink képesek legyenek észrevenni a természet sokszínűségét, másrészt, hogy alkalmazni tudják a környezeti neveléssel kapcsolatos ismereteiket, egy korszerű, ökológiai gondolkodás és viselkedési forma alkalmazását. Ennek tükrében Zöldjeles napjainkat meg is ünnepeljük. A Zöld Óvoda címet már három alkalommal nyertük el, célunk az Örökös Zöld Óvoda cím megszerzése.Fontosnak tartjuk szervezeti kultúránkban azt, hogy a gyerekek tágabb környezetükről is ismereteket, tapasztalatokat szerezzenek, ezért évente óvodánk közös kirándulásokat szervez.
Óvodánk eredményesen pályázott az Országos Iskolakert – fejlesztési Program Alapozó Programjába. A program célja: új óvodakertek létrehozása úgy, hogy közben megismerjék, a gyerekek hogyan kell termővé tenni egy területet, elvetni a magokat, gondozni a növényeket. A program segít az egészséges táplálkozás alapjainak megismerésében is.
Madárbarát óvodaként folyamatosan figyeljük és gondoskodunk az udvarunkon költő, táplálkozó madarainkról. Madárparadicsomunkban található porfürdő, etető, itató, kihelyezett odúinkban visszatérő madarak költenek. A februári,,madár ünnep” kiemelt programjaink egyike.
Tehetséggondozó programunk alapján elvégezzük a kiemelkedő gyermekek beazonosítását, beválogatását tehetségműhelyeinkbe.
Jelenleg két tehetségműhelyünk működik:
A ,,Mese Manók” nyelvi tehetségműhely célja a kiemelkedő kommunikációs képességekkel rendelkező gyermekek továbbfejlesztése , báb, drámajáték és anyanyelvi játékok segítségével.
A ,, Zöld Manó” természeti tehetségműhely célja , hogy a környezetünkről kiemelkedő ismeretekkel rendelkező gyermekekben kialakítsuk a környezettudatos magatartást és minél komplexebb tevékenységeken keresztül erősítsük a természethez való pozitív viszonyulásukat.
Zöld táborunkat minden évben nyár elején szervezzük a környezetük iránt fogékonyan érdeklődő gyermekek számára. Túrákkal, ismeretszerző kirándulásokkal, kézműves tevékenységekkel, változatos játékokkal tesszük tartalmassá a hetet. Egy napot a Lakitelek- Tőserdőn található Konyvirág Erdei Iskolában töltünk el.
Fontosnak tartjuk a kerékpáros és gyalogos közlekedés helyes szabályainak rögzítését, gyakorlását, ennek megvalósításaként rendelkezünk az ehhez szükséges közlekedési parkkal és jól felszerelt eszközökkel. Minden évben megszervezzük a ,,Közlekedj okosan„ elnevezésű közlekedési napot intézményünk óvodáinak számára a rendőrség bevonásával. 2018-ban elnyertük a Biztonságos Óvoda címet.
A programban nagycsoportos gyermekeink vesznek részt. A program a bűn és baleset- megelőzés, az áldozattá válás elkerülése egyfajta nevelési módszerét szeretné megismertetni. A program több modulból áll, amely mesékre, történetekre, szerepjátszásra épül bábok segítségével. A tevékenységeket a programban résztvevő csoport pedagógusa tartja a rendőrség szakemberével történt módszertani konzultációt követően, a rendőrség által biztosított oktatási egységcsomag használatával.